Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Třetí generace užitkového Renaultu Kangoo právě představena

Foto: Renault
13. 11. 2020

Po dlouhých třinácti letech přichází generační obměna modelu Kangoo, kompaktního dodávkového vozu od Renualtu, který umí sloužit jako neúnavný pracant a také se postará o pohodlí početné rodiny. Třetí Kangoo stojí na zcela nové platformě, jež nabízí spoustu moderní techniky, a dokonce i kompletně elektrický pohon.

Článek

Historie užitkového modelu Kangoo se píše již od roku 1997 (tehdy ale jen převzal otěže po modelu Express, jenž sloužil od roku 1985) a od té doby se ho prodalo již více než 4 miliony exemplářů. Zkraje příštího roku se začne psát jeho třetí kapitola, která bude nejspíš tou nejzajímavější. Nové Kangoo totiž představuje velký technický skok kupředu…

Foto: Renault

Tři generace a pět verzí – to je historie a současnost užitkového modelu Kangoo

Jeho základem se totiž stala platforma CFM dosud využívaná pouze u nejnovějších osobních modelů (současná generace Renaultu Clio a crossoveru Captur, ale také nejnovější Dacia Sandero a Logan). Ta umožní zlepšení jízdního komfortu a integraci nejnovějších jízdních asistentů, jako je nouzové brzdění, adaptivní tempomat nebo asistent jízdy v pruzích. Speciálně pro Kangoo byly připraveny novinky v podobě systému kontroly stability návěsu a digitální vnitřní zpětné zrcátko (přenášející obraz ze zadní kamery), které ulehčí výhled vzad.

Zcela nové budou i pohonné jednotky plnící ty nejpřísnější emisní normy. Konkrétní motory Renault ještě nespecifikoval, ale my bychom si vsadili na osvědčené jednotky 1,3 TCe a 1,5 dCi, které budou k dispozici s manuální i automatickou převodovkou. A pak je tu čistě elektrická verze, která není úplnou novinkou (Kangoo Z.E. vzniklo již z minulé generace), ale tentokrát by měla přinést ještě více použitelné parametry než dříve (60 koní a dojezd 270 km). Do velkých měst a jejich blízkého okolí by to měla být ideální varianta.

Foto: Renault

Vedle konvenčních motorů bude k dispozici i čistě elektrická varianta

Nová karoserie se zamračenějším výrazem přídě (působí sebevědoměji, ale to viditelné nadšení tváře zcela prvního Kangoo nám trochu chybí) a celkově nabídne dvě možné délky a hned několik variant uspořádání.

Foto: Renault

Nové Kangoo pěkně prokouklo

Pro užitkovou verzi to znamená prostor pro náklad o objemu 3,3 až 3,9 m³ ve standardní verzi a 4,2 až 4,9 m³ v dlouhé verzi. Zásadní inovací Kangoo Van je Easy Side Access, tedy zrušení B-sloupku (mezi předními dveřmi a zadními posuvnými dveřmi) přinášející velmi široký vstupní otvor do nákladového prostoru.

Foto: Renault

Easy Side Access bude v praxi mimořádně praktická záležitost

Další užitečnou vychytávkou je Easy Inside Gallery, tedy vnitřní sklopná zahrádka umožňující převoz dlouhých a objemných předmětů nahoře až nad cestujícími (uvolňuje tak prostor u podlahy).

Foto: Renault

Užitková verze Kangoo Van nabídne spoustu prostoru a snadný přístup

Osobní verze Kangoo nabídne pět plnohodnotných míst k sezení a k tomu velký kufr (objem dosud nezveřejněn, ale očekávejte minimálně 660 l, jako měla odcházející verze), do něhož se vejdou všechny kufry a tašky pro rodinnou dovolenou, sportovní vybavení pro volnočasové aktivity anebo i nějaké to nářadí a materiál pro ty, kteří svůj vůz využívají i k práci. Kangoo také nabídne širší výbavu a moderní infotainment Easy Link.

Foto: Renault

Kabina nového Kangoo představuje velký kvalitativní skok vpřed

Vedle modelů Kangoo a Kangoo van se představil také menší užitkový model Express Van, který je v podstatě modernizovanou verzí Dacie Dokker s logem Renaultu. Nabídne prostor pro náklad o objemu 3,3 až 3,7 m³, k tomu multimediální systém Easy Link a jízdní asistenty jako monitorování mrtvých úhlů, přední i zadní parkovací senzory nebo širokoúhlé zrcadlo.

Foto: Renault

Zatím není jisté, jestli se na náš trh užitkový Express Van vůbec dostane

Na rozdíl od obou variant Kangoo určených k prodeji v Evropě se k nám osobní varianta Express vůbec nedostane, užitkový Express Van by mohl – to však Renault upřesní až na začátku příštího roku. Nové Kangoo vyráběné ve francouzské továrně Maubeuge dorazí na trh na jaře 2021.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.