Hlavní obsah

Suzuki Ignis se vrací do Evropy jakožto malinké SUV!

Foto: Archiv Garáž.cz
30. 9. 2016

Pokud je pro mě nějaký automobil překvapením pařížského autosalonu, pak je to Suzuki Ingis. Japonská automobilka vyrukovala se šarmantním mini SUV, kterému nechybí pohon všech kol ani notná dávka stylu.

Článek

Suzuki je dlouhodobě specialistou na dostupné čtyřkolky a návrat modelu Ingis to dokazuje. Tohle mini SUV se pouze netváří jako drsňák, ono i drsné je. V prvé řadě stojí na nové odlehčené platformě Suzuki a je to takzvaný mild hybrid, takže k atmosférické dvanáctistovce Dualjet přibyl rovněž systém ISG s bateriemi. Standardem budiž pětistupňový manuál, za příplatek je k dispozici robotizovaná skříň o stejném počtu stupňů.

Foto: Archiv Garáž.cz

To nejdůležitější však je, že tenhle knedlíček má pohon všech kol AllGrip, který distribuuje výkon automaticky mezi přední a zadní kola. Se světlou výškou minimálně 180 mm by tohle auto mohlo být ideální i do lehčího terénu.

Suzuki myslelo také na bezpečnost, vůz tak má třeba dvě kamery v přídi, které monitorují okolí podobně jako lidské oči. V interiéru nechybí velký displej, na kterém se zobrazují třeba údaje navigace či obraz parkovací kamery.

Foto: Archiv Garáž.cz

Začátek prodejů Ignisu v Evropě je připraven již na leden příštího roku a nutno říci, že my se vážně těšíme, až se s autem svezeme.

Reklama

Sdílejte článek