Hlavní obsah

Špionážní video: Audi A8 2018 zachyceno v Praze!

 
22. 2. 2017

Náš čtenář Honza Pražma nám poslal video z pražských silnic, kde zachytil finální testování nového Audi A8. Vůz, který se představí již koncem tohoto roku, má přijít s mnoha zásadními novinkami včetně autonomního řízení.

Článek

Čtvrtá generace Audi A8, hliníkové vlajkové lodi automobilky, se již chystá na trh. Měla by přijít ještě tento rok. Není se tedy čemu divit, že maskované prototypy již pocitvě najíždějí testovací kilometry na běžných silnicích. Přesto je překvapující, že tyto stroje jezdí i v destinacích, kde bychom je úplně nečekali, třeba v Praze.

To potvzuje video našeho čtenáře Honzy Pražmy, který zachytil A8 na výjezdu z tunelového komplexu Blanka. Rozložitý sedan on sám identifikoval jako Audi A8, přičemž při pohledu na maskovaný vůz bychom to řekli i my. Očekává se, že se nová generace bude snažit posunout možnosti nejen své třídy, ale i automobilů obecně. To znamená, že můžeme nejmodernější technologie včetně autonomního řízení, možnosti nechat auto zaparkovat samo bez přítomnosti řidiče č třikrát přeplňovaného naftového osmiválce. Mezi dalšími motory bychom měli najít třílitrový benzinový šestiválec z modelu S5, stejně objemný diesel, čtyřlitrový osmiválec či vrcholný agregát W12 o výkonu 600 koní. Samozřejmostí je u vozu stojícího na platformě MQB Evo rovněž pohon všech kol Quattro a osmistupňová automatická převodovka ZF.

Reklama