Hlavní obsah

Souboj elektromobilů: Vyždímali jsme baterky do nul

 
18. 3. 2017

Kradli jsme elektriku na zahrádkách, nocovali v autě, přijela pro nás odtahovka a zachránila nás benzinová centrála. Elektromobily jsou naší budoucností, ale nás zajímala jejich temná stránka.

Článek

Ať chceme nebo ne, tak nás čeká elektrická budoucnost. Automobilky už to pochopily a pomalu nám servírují jeden nový elektromobil za druhým. Největší novinkou je v současnosti elektrický Hyundai Ioniq a leaderem prodejů naopak Nissan Leaf, který v roce 2011 získal titul evropského auta roku. K tomu jsme ještě přidali prémiový a praktický Mercedes-Benz třídy B, který se také umí pohybovat pouze na elektrický pohon.

Když jsme přemýšleli, jak by měl tento netradiční test vypadat, dospěli jsme k závěru, že největší obavu mají majitelé z dojezdu a situace, kdy potřebujete znovu nabíjet. To nás inspirovalo a reálně jsme vyzkoušeli, co se stane, když všechny tři elektromobily vybijeme úplně do nuly. Zároveň jsme zmapovali možnosti nabíjení, srovnali komfort jízdy a zábavnost za volantem. Kdo z toho testu vyšel jako vítěz? Podívejte se na naše video.

Reklama