Hlavní obsah

Škoda odhaluje první skici indického crossoveru Kushaq

Foto: Škoda Auto
18. 2. 2021

Kompaktní crossover se znakem tuzemské Škody povede koncernovou ofenzivu na indickém subkontinentu. Jinam se novinka jménem Kushaq nebude vyvážet, což nám přijde jako škoda, protože bude podle všeho vypadat vážně parádně!

Článek

Automobilka Škoda pokračuje v postupném odhalování nového kompaktního crossoveru určeného pouze pro indický trh. Říkají mu Kushaq, což vychází ze slova označující „krále“ nebo „vládce“ ve starověkém jazyce sanskrt, a podle uvolněných designérských skic to vypadá, že Kushaq bude „Feshaq“!

Vlastně to silně naznačoval již loni představený koncept Vision IN a nové skici to jen potvrzují. V procesu přeměny odvážného konceptu na sériový model se mnoho designové odvahy naštěstí neztratilo, a Kushaq tak stále vyniká nepřehlédnutelným výrazem a sebevědomým postojem. Nápadné jsou ostře tvarované, dvoudílné přední světlomety, které sahají až k široké masce chladiče, typické pro vozy značky Škoda. Masivní přední nárazník a spoiler zdůrazňují sportovní vzhled tohoto SUV.

Foto: Škoda Auto

Už koncept Vision IN bylo hodně povedené auto. U sériové verze se moc nezměnilo

Na zádi se toho také mnoho nezměnilo – je stále jasně strukturovaná a doplněná podlouhlým střešním spoilerem a robustním difuzorem v zadním nárazníku. Zadní světla kompaktního SUV se vyznačují typickou krystalickou strukturou a nepřehlédnutelným nápisem Škoda umístěným na pátých dveřích. Oproti konceptu zmizel jen světelný pruh přes celou šířku ve spodní části pátých dveří, ale ten měl stejnou šanci na přežití jako podsvětlená maska chladiče – žádnou.

Foto: Škoda Auto

Škoda Kushaq vypadá dobře i zezadu

Výsledkem je skutečně pěkné auto, které by nadělalo spoustu parády i v kontinentální Evropě. Odpověď na otázku, proč jej zde nemůžeme mít, je ale prostá – protože tu máme model Kamiq. Ten stojí na mírně sofistikovanější variantě téže podvozkové platformě, velikostně tak bude prakticky shodný s indickou novinkou (automobilka dosud potvrdila jen rozvor 2 651 mm, který je s Kamiqem totožný, celková délka pak bude asi dost podobných 4,2 metru). Pro oba modely prostě není na trhu místo.

Na indický Kushaq si tak musíme nechat zajít chuť a jen s mírnou závistí zpovzdálí pozorovat odhalování atraktivní novinky, jež nám není souzena. Světová premiéra Škody Kushaq proběhne v březnu 2021.

Jak se vám líbí Škoda Kushaq
Nádhera, hezčí než Kamiq
83,4 %
Docela ujde
3,4 %
Nic moc, Kamiq je lepší
3,3 %
Nelíbí se mi ani Kushaq, ani Kamiq
9,9 %
Celkem hlasovalo 1750 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek
Související témata: