Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Škoda Kodiaq Scout: Zvýšená drsnější verze přijíždí!

Foto: Archiv Garáž.cz
26. 1. 2017

Přišlo to dříve, než jsme čekali. Pro ty, kterým přišel standardní Kodiaq málo drsný, Škoda připravila verzi Scout, která se odlišuje vzhledově, má vyšší světlost podvozku a dodává se standardně s pohonem všech kol.

Článek

Očekávali jsme, že Škoda Kodiaq dostane několik nových variant, hned ta první však přichází až nečekaně brzy. Tohle je Škoda Kodiaq Scout a přebírá model známý z Octavie Scout - zvýšený podvozek, úpravy vzhledu a výhradně pohon všech kol. Vůz tedy dostal kombinaci stříbrných a nelakovaných plastových doplňků, může mít jiný design kol, nechybí pak ochrana podvozku ani znáček Scout na blatníku.

Foto: Archiv Garáž.cz

Z hlediska elektroniky dostal Kodiaq Scout takzvaný Offroad assist, tedy systém, který usnadňuje pohyb v terénu a minimalizuje možné nechtěné drama při zdolávání překážek. Samozřejmě nechybí ani již známé další nastavování jízdních režimů. Uvnitř vozu pak najdete alcantarové potahy, kovové pedály, standardně i diodové podsvícení v deseti barvách a další detaily.

Foto: Archiv Garáž.cz

Pod kapotou budou všechny motory, které mohly být ve standardním Kodiaqu spárovány s pohonem všech kol, tedy 1.4 TSI 150k, 2.0 TSI 180 k, 2.0 TDI 150k a 2.0 TDI 180k. Světlá výška vozu se zvýšila na 194 mm. Tohle pak není poslední speciální verze Kodiaqu, má přijít rovněž varianta Sportline a možná také RS.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.