Hlavní obsah

Ženeva 2019: Škoda Kamiq odhaluje interiér podobný Scale

Foto: Škoda Auto

Interiér Škody Kamiq

Jen pár měsíců poté, co Škoda kousek po kousku odhalovala nový hatchback Scala, zažívá svoje chvilky slávy i připravované městské SUV Kamiq. Vůz tohoto názvu jezdí od půlky loňského roku v Číně, ovšem pro náš trh se bude jednat o zcela nový model. Definitivní podobu můžeme zatím pouze odhadovat podle skic a zastřeného čelního pohledu, ovšem interiér dnes Škoda odhalila v plné kráse.

Článek

Jak ukazuje fotografie, Kamiq se stává druhým modelem Škody, využívajícím koncepci „volně stojícího displeje“. V praxi to znamená, že dotykový displej infotainmentu s dotykovými tlačítky už není opticky zabudován do palubní desky, ale vyčnívá z prostřední části dekoru. Mnoho lidí považuje tohle řešení, které se objevuje u nových aut stále častěji, za neestetické, protože vypadá, jako kdyby někdo dal displej až do hotového interiéru. My ovšem nemáme výhrad. Vystouplý displej je výš, lépe na očích a tím pádem i lépe po ruce.

Ze snímku je vidět taky digitální přístrojový štít o úhlopříčce 10,25 palce, sedadla čalouněná příplatkovým mikrovláknem Suedia nebo tlačítka ovládající elektrickou clonu velké panoramatické střechy.

Detailní pohled na zadní sedadla nebo kufr sice Škoda zatím nenabídla, ale v tiskové zprávě padlo několik rozměrů. Na modulární platformě MQB má Kamiq rozvor 2 651, což by mělo znamenat dostatek místa pro kolena zadních pasažérů. Zavazadelník pojme 400 litrů ve standardním postavení sedadel, potažmo 1 395 litrů po sklopení zadních opěráků.

Kompletní odhalení Kamiqu proběhne na ženevském autosalonu. Ten začíná za necelý měsíc 5. března.

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.