Hlavní obsah

První VW Golf jako offroad je předobrazem verze Country

Foto: Archiv Garáž.cz
5. 12. 2017

V USA se dá postavit a provozovat po silnicích téměř cokoliv. Není tedy divu, že právě tam lze koupit první generaci Volkswagenu Golf, tam nazývaného Rabbit, na podvozku pravověrného offroadu.

Článek

Volkswagen Golf Country jistě znáte, psali jsme vám o něm nedávno i my a v podstatě se jedná o druhou generaci Golfu s pohonem všech kol, značně zvýšeným podvozkem a drsňáckým bodykitem. Jenže něco podobného, jen doma postaveného a s kastlí první generace, se dá právě nyní koupit v USA. 

Máte tak malý hatchback, ale pořádně vysoký, s terénními pneumatikami BF Goodrich o rozměru 31 palců. Podvozek tohoto Golfu pochází z Jeepu CJ-7, což znamená, že obě nápravy jsou tuhé, a pod kapotou se neukrývá nic jiného, než osmiválec Chevrolet, přičemž je nutno říci, že ten je do karoserie moc pěkně zapasován. 

Foto: Archiv Garáž.cz

A cena toho všeho? Na americké poměry ne úplně malá, 8500 dolarů. Na druhou stranu však můžete provozovat něco, co nikdo na světě nemá. Ovšem u nás byste takovýto vůz přihlašovali jen těžko.

Foto: Archiv Garáž.cz
Foto: Archiv Garáž.cz
Foto: Archiv redakce
autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.