Hlavní obsah

Pošťáci, pozor: Přijíždí první elektrický Citroën Berlingo!

Foto: Archiv Garáž.cz
22. 3. 2017

Chcete praktický elektromobil, který jako elektrický vůz nevypadá? Citroën nyní představuje konečně pořádný elektrický kočár, model Berlingo. Bude to však stroj vhodný spíše na popojíždění, už jen kvůli slabému výkonu a dojezdu.

Článek

Zatímco německá pošta si vyrobila vlastní dodávky pro rozvoz zásilek, čeští pošťáci by mohli využít novinky Citroënu. Ten totiž představil elektrické Berlingo, tedy malou dodávku či rodinný vůz. Nečekejte však univerzálně použitelné elektrické auto. Už jen hodnoty výkonu a dojezdu ukazují, že tohle je stroj vhodný spíše pro městské použití, řemeslníky a možná právě i pošťáky. 

Foto: Archiv Garáž.cz

E-Berlingo má totiž výkon pouhých 66 koní, točivý moment 200 N.m a dojezd dle evropského měřícího cyklu 170 km, reálně tedy zcela jistě méně. Výhodou je, že baterie jsou ukryty v zádi vozu a neomezují velikost zavazadlového prostoru ani kabiny. Kapacita baterií činí 22,5 kWh. Doba nabíjení ze standardní zásuvky činí 10 hodin, rychlonabíječka pak dokáže přidat 80% dojezdu za půl hodiny. Displej uvnitř vozu ukazuje celou řadu užitečných údajů včetně okruhu, kam s aktuálním dojezdem můžete dojet a seznam veřejných nabíjecích stanic. Do prodeje by E-Berlingo mělo jít ve třetím čtvrtletí letošního roku. Zda to bude i v Česku, zatím není známo.

Reklama