Hlavní obsah

Porsche Cayenne Turbo jako driftovací nástroj?

24. 9. 2017

Již při představení třetí generace SUV Cayenne od Porsche jsme psali, že tohle auto má přepsat možnosti této třídy aut. A nyní se zdá, že to bude pravda. Na testovacím polygonu totiž řidič verze Turbo předvádí až neskutečně snadné drifty i skvělou ovladatelnost vozu.

Článek

Tak trochu jsme to tušili. Nové Porsche Cayenne sdílí platformu s Audi Q7, přičemž již tento mastodont jezdí vlastně nadprůměrně dobře. Verze SQ7 nás ohromila na okruhu v Mostě. Cayenne je přitom menší, lehčí a bude naladěn od mágů z Porsche. Verze Turbo navíc dokáže zrychlit na stovku pod 4 sekundy a automobilka se chvástala, že nastaví novou laťku dynamice vozů SUV.

Nyní máme konečně možnost vidět tento vůz v akci na testovacím polygonu, kdy řidič, pravděpodobně testovací jezdec značky, ukazuje svému spolujezdci možnosti tohoto vozu. A je to vážně neskutečně podívaná! Auto totiž působí velmi dobře a snadno ovladatelně a hlavně překvapuje smyslem pro zábavu. Dokonce i na suchém úseku zvládá plynulé a táhle drifty, které bychom čekali spíše od nějakého Eva než od mastodontního SUV. Zdá se, že v Porsche opět použili svo magii!

Reklama