Hlavní obsah

Návrat Fiatu 600: Italové tak pojmenují čtyřdveřový Fiat 500

Foto: Archiv Garáž.cz

Již za dva roky bychom mohli dostat novou generaci nejúspěšnějšího současného Fiatu, modelu 500. Nyní se navíc spekuluje, že přijde ještě více variant tohoto vozu než doposud, a to včetně čtyřdveřového Fiatu 600!

Článek

Nedávno dostal Fiat 500 drobný facelift. Ne, že by to bylo úplně potřeba. Tohle auto se totiž i po osmi letech prodávalo jako housky na krámě. Facelift měl však pomoci jen na pár let a nyní se již spekuluje o zcela nové generaci. Ta se očekává za dva až tři roky a měla by opět hrát na roztomilost, stylovost a relativní dostupnost. 

Novinka dostane zcela novou platformu, která se dá natahovat tak, aby vůz mohl mít různé karosářské varianty, v podstatě dle libosti. Kromě klasické pětistovky a modelu 500L, tak můžeme očekávat i crossover. Nejzásadnější novinkou by ale mohla být varianta s názvem Fiat 600. Pokud si pamatujete původní šestistovku, tak to vlastně byla zvětšená praktičtější pětistovka, a o to půjde i v tomto případě. Fiat 600 tak má mít čtvery dveře a půjde o praktičtější, ale stále stylový malý hatchback, který ovšem nemá být výrazněji větší, než pětistovka.

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.