Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Mercedes-Benz GLE: Jediné SUV, které umí tancovat

Mercedes-Benz GLE: Jediné SUV, které umí tancovat (Video: Jakub Rejlek )

8. 12. 2018

Mercedes-Benz v roce 1997 založil kategorii prémiových SUV, když v první generaci zrodil model ML. Ve třetí generaci se přejmenoval a teď se znovu vrací na vrchol. Model GLE je plný technických inovací - více ve videu!

Článek

SUV střední kategorie se od roku 1997 prodalo přes dva miliony kusů a právem patří mezi jeden z nejprodávanějších modelů značky Mercedes-Benz. I proto mu byla v nové čtvrté generaci věnována zvláštní pozornost. Kromě kompletně nového šasi, které se v rozvoru protáhlo o 80 mm, dostalo nové GLE především špičkovou technologickou výbavu. Největší high-tech vychytávkou je vzduchový podvozek spolupracující se 48voltovým systémem, který umožňuje nastavit jednotlivá kola. Mercedes-Benz GLE má zároveň nejlepší součinitel odporu vzduchu ve své třídě a obrovský zavazadlový prostor přesahující 800 litrů. Budete si moci vybrat z pěti nebo sedmimístné varianty.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.