Hlavní obsah

Je rychlejší GTI, GTD, GTE, R, Clubsport či Clubsport S?

18. 10. 2016

Volkswagen nabízí úctyhodnou paletu sportovních variant svého Golfu. Už delší domu to není jen GTI, nyní však máme i variandy jako GTE či Clubsport S. Který hatchback je tedy na okruhu nejrychlejší a který nejpomalejší?

Článek

Volkswagen Golf GTI možná nebyl úplně prvním ostrým hatchbackem, byl však tím prvním, který opravdu stál za pozornost a formoval tvář této třídy. Dnes už to není pouze klasické GTI, ale existuje i naftové GTD, hybridní GTE, ostřejší GTI Clubsport či Clubsport S a na pomyslném vrcholu mezi ostrými Golfy trůní čtyřkolka R. Nebudeme asi jediní, koho někdy napadlo postavit tyto vozy proti sobě a zjistit, který je nejlepší či nejrychlejší, ostatně podobný materiál s modely GTI Performance, GTI Clubsport a R Variant můžete čekat v příštím čísle Faster magazínu.

Tentokrát se však podíváme na video z krásného britského pobřežního okruhu Anglesey, kde se proti sobě postavila hned šestice Golfů. Důvod byl jednoduchý - zjistit, který z těchto hatchbacků je na trati nejrychlejší. Není těžké tipnout, který z nich by to mohl být, nicméně zajímavé je celkové pořadí a jednotlivé souboje. Dozvíte se tedy, zda je lepší hybridní GTE či naftové GTD a jestli se umí erko udržet na nárazníku Clubsportu S. Uvidíte i odlišnosti mezi GTI a Clubsportem. Celkově jde vidět, že rozdíly v rychlosti jsou mezi jednotlivými verzemi Golfu obrovské!

Reklama

Sdílejte článek