Hlavní obsah

Fiat Tipo útočí na Škodu Rapid sedan (video)

 
16. 5. 2016

Letošní rok je pro automobilku Fiat přelomový. Opět se totiž vrací do osobních vozů, přesněji do kategorie nižší střední třídy s modelem Tipo a hned s trojicí karosářských variant. Jde po zákaznících, kteří hledají slušnou hodnotu za nízkou cenu.

Článek

Fiat navazuje na v Evropě velmi úspěšný hatchback Tipo, který byl i v u nás hodně oblíbený a vídaný na našich silnicích. Zároveň to Fiat s novým Tipem nebude mít úplně jednoduché, protože vstupuje do konkurenční kategorie levnějších sedanů, kde na jednom cenovém konci stojí Škoda Rapid sedan a na druhém zase Dacia Logan. Zákazník má z čeho vybírat, protože k tomu je tady ještě Peugeot 301, Citroen C-Elysee nebo Renault Fluence.

Operativní leasing Fiat Tipo

Foto: Archiv Garáž.cz

Nový Fiat Tipo nestrádá ani prostorově a rozměrově patří k lepšímu průměru. Na délku má 4,54 m, na šířku 1,79 m, na výšku 1,49 a rozvor u Tipa činí 2,64 metru. V zavazadlovém prostoru najdete místo až pro 520 litrů zavazadel a zadní opěradla sedaček lze sklápět v poměru 60:40. Fiat Tipo podrobíme několika testům včetně srovnání s jeho největší konkurencí.

Reklama

Sdílejte článek