Hlavní obsah

Exkluzivní Prozkoumali jsme nejdražší nové Ferrari v Česku!

 
23. 3. 2017

Bylo vyprodáno ještě dříve, než se ukázalo světu. Jedno z pouhých dvou set Ferrari LaFerrari Aperta si našlo i svého českého majitele. My vám nyní přinášíme video s představením vozu a detailními záběry!

Článek

Tohle není jen auto, ale rovnou umělecké dílo. Ferrari LaFerrari je jeden z nejlepších, nejcennějších a nejikoničtějších supersportů dneška. Hybridní pohonné ústrojí kombinuje atmosférický dvanáctiválec s elektromotorem, výkon je přitom posílán na zadní kola. Nyní ale přijíždí ještě vzácnější a dražší varianta tohoto vozu, LaFerrari Aperta, tedy roadster, kterého se vyrobilo pouze 200 kusů!

Výkon vozu činí neskutečných 963 koní, což znamená maximální rychlost 350 km/h s otevřeným nebem nad hlavou. Pokud budete mít nasazenou plátěnou střechu, bude maximálka omezena. Majitel tohoto nádherného bílého českého kusu, který jsme měli možnost prozkoumat v pražské centrále Ferrari, to však vyřešil šalamounsky. Za 45.000 eur si na vůz přiobjednal pevný karbonový díl střechy pro možnost dosažení maximální rychlosti bez vzduchového tornáda nad hlavou. A to přesto, že tohle auto vlastně ani nebude jezdit - míří rovnou do větší sbírky vozů, kde bude opečováváno jako klenot, pojízdná socha.

Foto: Archiv Garáž.cz

Aperta vznikla jakožto oslava 70 let značky a nedá se normálně koupit. Automobilka sama osloví své věrné zákazníky s tím, že tohle by se jim mohlo líbit. Pokud však přijdete s velkým obnosem peněz a řeknete, že Apertu chcete, stejně vám jí neprodají. A cena? Ta se pohybuje mezi 1,3 a 1,7 miliony eur, tedy v přepočtu mezi 35 a 46 miliony korun v závislosti na konfiguraci. Pokud by však majitel chtěl takovéto auto prodat, již nyní by za něj dostal výrazně více.

Reklama