Hlavní obsah

Cesta do vesmíru: Kupte si Cadillac astronauta Johna Glenna!

Foto: Archiv Garáž.cz
20. 3. 2017

Jste uvězněni na této planetě, ale chcete alespoň nasát atmosféru objevování vesmíru? Může vám k tomu dopomoci tento Cadillac DeVille, který je nyní na prodej. Patřil totiž americkému astronautovi Johnu Glennovi!

Článek

Milujete zkoumání vesmíru? Pak se podívejte na tohoto průzkumníka. Dobrá, do stratosféry s ním asi nedoletíte, ale přesto je to kus, ve kterém byste měli po planetě zemi jezdit. Za jeho volantem totiž sedával astronaut John Glenn, první Američan, který obkroužil zemi na oběžné dráze! A nyní je tento Cadillac DeVille z roku 2000 na prodej. 

Foto: Archiv Garáž.cz

Jako správný objevitel si Glenn do svého Cadillacu naporoučel obrovskou výbavu, 17 let starý vůz tak má třeba infračervené noční vidění či navigaci. Samozřejmostí je osmiválec pod kapotou, v tomto případě 4.6 litrový Northstar s 275 koňmi roztáčejícími přední kola. Vůz byl v roce 2006 nahrazen modelem DTS. Tento konkrétní Cadillac s odkazem amerického vesmírného programu pak může být váš, přičemž cena v aukci se odhaduje na 50 až 75 tisíc dolarů, tedy v přepočtu zhruba 1,2 až 1,9 milionu korun.

Reklama