Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Bugatti Chiron Sport - Ještě dražší a rychlejší hypersport

Foto: Archiv Garáž.cz

Novinkou Bugatti pro letošní Ženevský autosalon je Chiron Sport, řidičtěji zaměřená varianta jediného modelů značky a zároveň jednoho z nejrychlejších a nejdražších automobilů světa.

Článek

Jedno z nejexkluzivnějších, nejdražších a nejrychlejších aut světa je nyní ještě dražší, rychlejší a exkluzivnější. Bugatti totiž představilo novou variantu Chironu zvanou jednoduše Sport. Výkon vozu se sice nezměnil, čtyřikrát přeplňovaný šestnáctiválec stále dává 1500 koní, ale byla výrazně snížena hmotost a přepracován podvozek pro lepší zážitek, rychlost a ovladatelnost. Nechybí ani torque vectoring, tedy rozdělování točivého momentu mezi jednotlivá kola pro zlepšení schopností zatáčet. Hmotnost je snižována zejména masivnějším použitím karbonu.

Foto: Archiv Garáž.cz

Na prvních fotografiích vypadá vůz v černo-červené kombinaci opravdu zlověstně. Chiron Sport má svou premiéru právě dnes, na autosalonu v Ženevě, přičemž již známe jeho cenu. Ta v Evropě začíná na 2.65 milionech Eur, což v přepočtu znamená asi 67 milionů korun. 

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.