Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Audi Q8 – Pan Nepřehlédnutelný

Audi Q8

30. 10. 2018

Zářivě oranžová barva, obrovská kola, světelná show a výrazné tvary. Audi Q8 rozhodně není auto pro introverty, zároveň však ukazuje, že ke koncepci stylovějšího SUV lze přistupovat jinak, než to dělá BMW a Mercedes s modely X6 a GLE Coupe.

Článek

Když přišlo BMW X6 s koncepcí jakéhosi stylovějšího SUV či SUV Coupé, dlouho na něj nikdo neměl odpověď. Pak přišel Mercedes se svým GLE Coupe a v podstatě tvary BMW okopíroval. Zatímco BMW už končí s druhou generací X6, Audi, ta třetí značka do party, teprve ukazuje svou variaci na tuto třídu aut. A jde na to naštěstí úplně jinak. Záď je střižena odlišně a celé auto vypadá poměrně majestátně, až lehce připomíná koncernového sourozence Lamborghini Urus. Osmiválec však pod kapotou Audi nečekejte, alespoň tedy prozatím. Nyní je totiž jediným motorem třílitrový naftový šestiválec, který působí lehce usušeně v důsledku nových emisních norem. Rozšíření nabídky se však očekává v následujícím roce. Více o voze se již dozvíte z videotestu, kde se jezdí jak po silnici, tak mimo ni. Videem provází Jakub Urban a Ondřej Chamilla.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.