Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Ženeva 2019: Alfa Romeo veze do Ženevy nové edice Giulie a Stelvia QV

Foto: Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulie a Stelvia QV od Alfa Romeo Racing

27. 2. 2019

Ženevský autosalon nebude jen o elektromobilitě a hybridech, ačkoliv je pravda, že právě na tyto moderní pohony většina značek hodně sází. Ovšem Alfa Romeo si jde svou cestou a oslaví motorsport, respektive svět formule 1. Ukáže jak nového pilota svého týmového monopostu, tak zajímavá auta.

Článek

Říká se, a dokonce to tvrdí i Jeremy Clarkson, že každý muž by měl alespoň jednou v životě vlastnit vůz této značky. Fakt je, že po internetu koluje velká spousta vtipů na téma spolehlivosti starých modelů Alfa Romeo, ale doba pokročila a nespolehlivost je ta tam. A mimochodem, ten výrok Jeremyho platí. Alfa Romeo je tak jedinečná a svá, že by ji opravdu měl vyzkoušet každý, komu v krvi koluje benzin. A pokud jste se rozhodli jít právě tímto směrem, vsaďte rovnou na to nejzajímavější, co Alfa v poslední době ukázala.

V prvé řadě v Ženevě proběhne premiéra speciálních modelů Gulia QV a Stelvio QV, na kterých se decentně vyřádil tým Alfa Romeo Racing. Ten modelům propůjčil nejen své barvy, které jinak vozí monopost Alfa Romeo Racing C38, ale lehce oběma poupravil i techniku. Modely dostaly do vínku nové výfukové potrubí od Akrapoviče, což jim propůjčí jistě fantastický zvukový projev a nejspíš i pár koní navíc. K tomu ale značka přidala ostré, karbon-keramické brzdy, ale třeba také nová, v případě Giulie 19palcová, v případě Stelvia 20palcová kola, pod která se nové brzdy vejdou doslova na milimetr přesně. Jak už to u takových úprav bývá, Alfa přidala spoustu karbonu, který si své místo našel třeba na celé střeše nebo na zpětných zrcátkách. K tomu všemu budou v zatáčkách řidiče jistit sportovní sedadla Sparco s velmi dobrým bočním vedením. O konkrétních technických úpravách na motoru značka zatím nepromluvila.

Ovšem technické specifikace známe u dalších ženevských exponátů. Značka zde ukáže také Stelvio Ti, které bude mít pod kapotou agregát o objemu 2 litrů, jehož výkon je 280 koní, a na sobě velkou spoustu karbonu. Na ten pak vsadí také zde vystavená Giulia Veloce Ti. Kromě toho Alfa ukáže Giuliettu Super v půdobivém zeleném provedení a Giuliettu Veloce ve sportovním kabátku. Ale jen o inovovaných modelech výstavní plocha Alfy Romeo rozhodně nebude. Důvod, proč byste její stánek rozhodně neměli vynechat se jmenuje Antonio Giovinazzi.

Pokud jste fanoušky královny motorsportu, jak se formuli 1 přezdívá, pak tohle jméno nejspíš znáte. Jeho kolegou v týmu pak nebude nikdo jiný než Kimi Räikkönen, takže to vypadá, že italská závodní stáj má pro závody F1 hodně smělé plány.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.