Není to ještě oficiální, ale údajně se má nová generace Peugeotu 508 představit již za několik týdnů v rámci ženevského autosalonu. Ačkoliv značka v poslední době chrlí celou řadu crossoverů a SUV, přičemž ještě se chystá kupé-SUV 4008, tohle auto má být klasický sedan, tak jako jeho předchůdci.

Auto má mít zcela nový design inspirovaný koncepty Instinct a Exalt. Možnou podobu vidíme na počítačovém renderu serveru Motor1.com. Peugeot doufá, že auto bude schopno lépe konkurovat ostatním autům ve střední třídě. Platforma vozu bude stejná, jako v případě modelů 3008 a 5008. Ve stylu těchto aut očekávejte také interiér nové 508, který bude kvalitnější, modernější a s digitálním přístrojovým štítem. 

Základním motorem bude přeplňovaný tříválec o objemu 1.2 litru. Chybět však nesmějí ani diesely, tedy šestnáctistovka a dvoulitr. Plug-in hybrid je rovněž plánován, ale "revoluční" diesel-hybrid předchůdce upadne v zapomnění. Vůz vyráběný ve Francii a Číně chce zaútočit zejména na pozice Volkswagenu, Fordu a Škody - o jejich vozy střední třídy je v Evropě velký zájem.