Hlavní obsah

Ženeva živě: Nové Volvo XC60

9. 3. 2017

Volvo druhou generaci XC60 odhalovalo po kouscích. Aby ne, když se jedná o jeden z nejzásadnějších modelů značky. My jsme si ho v Ženevě prolezli skrz na skrz. Jak se nám kompaktní bráška vlajkové lodi XC90 vlastně líbil?

Článek

Můžete dvakrát hádat, jak se nám novinka líbí. Nebo jen jednou, protože XC60 je ve Švýcarsku vystavený v nejvyšší motorizaci T8, která si půjčila vrcholný hybrid o výkonu 407 koní právě z většího XC90. Na kombinaci čtyřválce s elektrickým motorem máme svůj názor, ostatně pořád nemůžeme vyhnat z hlavy ikonické pětiválce nebo v případě největšího XCčka dokonce osmiválce, ale doba jde prostě jinudy, než bychom chtěli. V subtilnější šedesátce by mohl silný hybrid předvádět jinou muziku, ačkoliv se nenechte mýlit, ve druhé generaci XC60 narostlo ve všech směrech o pár centimetrů. 

Je to hodně poznat i v interiéru, který vás doslova spolkne a obklopí luxusními prvky. Pro Volvo je samozřejmě nejdůležitější bezpečnost, což je poznat i na armádě bezpečnostních asistentů a přelomových řešení. Už se těšíme, až vám všechna ta udělátka předvedeme v testu. Budeme si ale muset počkat až do brzkého podzimu. Ceník by však měla automobilka zveřejnit už během března, takže nedočkavci mohou přemýšlet nad objednávkami už teď.

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.