Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Ženeva živě: Nová Alpine A110

 
9. 3. 2017

Konečně je tu. Po letech vývoje a slepých uliček se Alpine zvedá z popela a přichází s lehoučkým sportovním kupátkem orientovaným na řidiče. Tuhle premiéru jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít.

Článek

Jestli jsme se na něco v Ženevě těšili, bylo to tohle. Krásně modrý sporťák evidentně nedal spát ani našim čtenářům, protože při dotazech, co nejvíc zajímá právě vás, padalo jméno Alpine hodně často. A tady ho máte. Vzhled už automobilka odhalila dřív, ale možnost osahat a obejít si tuhle krásku ze všech stran se neodmítá. Hlavně jsme se ale dozvěděli, co je pod kapotou. O tom, že je motor uložený vzadu za řidičem a pohání zadní nápravu se vědělo. Teď už ale můžeme prozradit, že je to přeplňovaná osmnáctistovka s výkonem 252 koní a sedmistupňovým automatem DCT (manuál nebude, neobhájil by své nuzné prodeje).

Dost možná se jedná o motor, který uvidíme v nové generaci Megane RS, jenže Alpine A110 je z jiného těsta. Na délku má pouhých 4,1 metru a váží fantastických 1080 kilogramů, což spolu s pokrokovou aerodynamikou znamená že vystřelí na stovku za 4,5 sekundy a pojede přes 250 km/h i bez přítlačných křídel. Klobouk dolů. Taková zábava ovšem přijde na slušné peníze. Na rozdíl od Jakubů ve videu už víme, že Alpine bude stát 58 tisíc EUR a bude k mání jen prostřednictvím autorizovaných prodejců. Abyste ji měli, musíte mít nadité kapsy a bydlet na tom správném místě, i když vám určitě nic nezabrání si pro ten svůj kousek zajet přes hranice.

Reklama

Sdílejte článek