Hlavní obsah

Škoda Octavia Scout - velmi schopný a praktický horal

 
13. 5. 2017

Třetí generace nejprodávanějšího modelu naší domácí automobilky dokončila proměnu na faceliftovanou verzi. Po standardním provedení karosérie liftback a kombi přišly na řadu sportovní a terénní deriváty.

Článek

Před několika týdny jsme vám přinesli první informace o inovovaných derivátech Škody Octavia. V Rakousku jsme si vyzkoušeli novou Octavii RS a také oplastovanou Octavii Scout, která se nebojí terénu. K dispozici jsme měli malý okruh, ale především velmi různorodý terénní park, kde jsme si mohli vyzkoušet schopnosti varianty Scout. Spíše než o poznávání novinek, šlo o osvěžení paměti, jak dobré je rodinné kombi mimo asfaltový povrch.

I přesto jsme několik drobných inovací našli. Nejzásadnější je tady nový jízdní režim Off-road, který se poprvé objevil ve velkém SUV Kodiaq. Ten má za úkol auto připravit pro jízdu v terénu a z Octavie Scout se stane permanentní čtyřkolka. Kromě toho jsou ve Scoutu nové kombinace barev a čalounění, ale také lehce přikrášlený exteriér a interiér. Jsou to drobnosti, které Octavii opět posouvají o kousek dál. Jenže ani tím s modelem Octavia nekončíme. Zanedlouho vyrazíme do Itálie, na okruh Vallelunga, kde si vyzkoušíme nejlepší a nejrychlejší provedení Octavie, verzi RS245, která mezi přední kola dostane samosvorný diferenciál.

Reklama