Hlavní obsah

Škoda odhaluje první skici omlazeného Kodiaqu

Foto: Škoda Auto

Psal se rok 2016 a Škoda tehdy v Berlíně představila očekávaný Kodiaq – první model značky, který nastoupil do rychle akcelerujícího vlaku popularity SUV. Menší deriváty Karoq a Kamiq na sebe nenechaly dlouho čekat, nicméně byl to právě největší Kodiaq, který SUV éru u Škodovky odstartoval. Letos to bude 5 let od premiéry a Škoda předehřívá publikum na příchod faceliftu, jež se světu odhalí 13. dubna.

Článek

Omlazující facelift přichází zpravidla v polovině životnosti modelové generace, často tedy právě po nějakých čtyřech až pěti letech. A jak tomu běžně bývá, dočká se Kodiaq designového omlazení, spojeného s novinkami v oblasti technologií. V oblasti motorů pak nic převratného nečekejme, neboť na poslední generaci motorů s přídomkem Evo už Kodiaq přezbrojil kvůli plnění emisní normy Euro 6d.

Blíže o technice a technologiích ovšem až za 14 dní. Teď se musíme spokojit s prvními náhledy na design exteriéru. Od faceliftu samozřejmě nelze čekat nijak zásadní změny, přesto ale první skici napovídají, že bude inovovaný Kodiaq vypadat o něco dynamičtěji než je tomu v současnosti.

Foto: Škoda Auto

Nově by měl mít Kodiaq o trochu víc sportovního šmrncu

Hlavní podíl na tom budou mít nové světlomety. Ty hlavní přední budou o něco užší a nebudou se směrem k mříži chladiče postupně rozšiřovat. O svícení se postarají LED segmenty, podtržené linkou LED denního svícení. I mříž chladiče pod novou kapotou dostane o něco dramatičtější vzezření s masivnějším vnějším orámováním a menším sklonem než dosud. Pohled na příď zakončuje nový nárazník.

Taky zadní partie dostanou nová světla – opět budou LED a opět o něco užší než ta dosavadní. Už teď se můžeme pokochat alespoň pohledem na členitý design – podobný už teď najdeme u některých dalších modelů automobilky.

Foto: Škoda Auto

Užší zadní světla budou pořádně členitá

Jak už padlo, finální a kompletní odhalení chystá Škoda na 13. dubna. Tehdy se dozvíme všechny technické detaily a finesy, a nedlouho potom, jak se bude přibližovat spuštění prodejů, i ceny.

Reklama

Sdílejte článek