Hlavní obsah

Škoda Kodiaq je stavěná jako tank

31. 5. 2017

Mladoboleslavský SUV vlajkonoš si z evropských NCAP testů odnáší maximální pětihvězdičkové hodnocení. Nic jiného se asi čekat nedalo, ale pokud jste na Kodiaqa měli políčeno právě kvůli bezpečnosti, jste na správné adrese.

Článek

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou dneska všude multikolizní brzdy, hlídače pruhů, kamery, co vidí za roh a kontroloři únavy a chodců před vozidlem? Protože právě v téhle armádě asistentů se skrývají minimálně dvě hvězdičky z celkového hodnocení NCAP. Auto samozřejmě musí být postavené fortelně a zvládnout náraz na čumák, bok, srážku s minimálním překryvem i kolizi s překážkou v úrovni hlavy řidiče.

To všechno je pohlídáno, ale i kdybyste v ochraně posádky a chodců zazářili, bez dostatečné výbavy bezpečnostními asistenty vám hodně bodů strhnou. Krásně to bylo vidět na nárazovém testu nového Suzuki Swift. Základní výbava dostala tři hvězdičky, prostřední čtyři a maximální s volitelným městským paketem maximální počet. A vy jste přitom jenom chtěli vědět, jestli vám při srážce skončí volant na klíně nebo ho budete lovit mezi žebry...

Reklama