Hlavní obsah

Šílená bouračka pickupu a autobusu. Zázrakem všichni přežili

2. 2. 2017

Záběry jako z akčního filmu. Přesně tak vypadá nehoda, kterou zaznamenali kamery v americkém městě Syracuse. Neovladatelný pickup tam v plné rychlosti narazil z boku do autobusu.

Článek

Velkým štěstím bylo, že v autobuse zrovna nesedělo velké množství cestujících. Život jim zachránila také velmi rychlá reakce a výkřiky cestujících, kteří koukali na přijíždějící pickup. V něm totiž seděl 82letý řidič a jeho 75letá spolucestující. Zatím není jasné z jakého důvodu nezpomaloval, ale aby zabránil srážce s vozidly stojícími na semaforek vybočil doleva mimo asfalt a po trávě se řídil na autobus. Mluví se o tom, že si zřejmě spletl pedál plynu s brzdou. Na oficiální vyjádření si asi budeme muset počkat. V ten moment se však auto stalo neovladatelné, protože terén byl nerovný a v relativně vysoké rychlosti to napálil z boku do linkového autobusu, který také čekal na semaforech. 

Policie pokytla kompletní záběry z autobusu, kde je vidět, kam až se dostala přední část pickupu. Štěstním bylo, že v místě nárazu v tu chvíli nikdo neseděl. Pokud by někdo na pravé straně v autobuse zrovna seděl, tak by srážku rozhodně nepřežil. Přední část těžkého terénního pickupu se totiž dostala až za polovinu autobusu. Výsledkem této děsivé havárie je pouze několik lehkých zraněních a nejvíce bolesti utrpěl zhruba padesátiletý pán, kterého sedačka odmrštila do opačného boku autobusu. Lehké zranění utrpěla také posádka zmíněného pickupu. 

Reklama