Hlavní obsah

Rychlé Fordy zaplavily okruh v Mostě - Ford AMB Faster day

 
27. 2. 2017

Už podruhé se naše redakce garaz.cz a Faster rozhodly uspořádat den na okruhu v Mostě pro nadšené řidiče, kteří si chtějí bezpečně vyzkoušet maximální schopnosti své i svých vozů. Tentokrát vše proběhlo v zajetí Fordů.

Článek

Dlouho jsme přemýšleli, jaký termín pro druhou akci zvolit, až jsme z volných vybrali polovinu února. Už jsme počítali s tím, že zima opadne a bude relativně teplo. Částečně se to vyplnilo, ty největší mrazy zmizely a teplota se zvedla, ale na trati v Mostě bylo zase hodně mokro. Naštěstí ani to neodradilo nadšené řidiče, kteří přijeli ve větším množství než v loňském roce na začátku prosince. 

Foto: Archiv Garáž.cz

Tentokrát byla akce v režii automobilů Ford, jelikož jsme ji připravili ve spolupráci s největším pražským dealerem Ford AMB Praha a také s motoristickou slavností Legendy. Servis jsme vylepšili o catering v podobě vynikajícího guláše a nápojů, přibyly hostesky a online registrační systém přes stránky AMB Praha. Ale nejdůležitější bylo ježdění a já jsem osobně rád, že z mokré trati měla většina účastníků drobný respekt a tím pádem jsme měli ještě méně odtahů a zastavených jízd, než v případě prosincového termínu. Snad nejdelší přestávku zařídil pes, který se na nás přiběhl podívat a dostal se až na trať. 

Akce probíhala už od devíti hodin ráno a od začátku bylo na trati celkem plno. Tentokrát se mohl každý kochat přehlídkou velkého množství rychlých Fordů v čele s nejnovějším Mustangem a Focusem RS, kterým sekundovalo slušné množství Focusů ST a stejně pojmenovaných Fiest několika generací. Opět nás těšili úsměvy na tvářích účastníků akce a je vidět, že tenhle typ setkávání se vám evidentně líbí, takže v něm budeme pokračovat i v letošním roce. 

Reklama