Hlavní obsah

Policisté už druhý supersportovní hybrid BMW i8 nenabourali

Foto: Archiv Garáž.cz
21. 4. 2018

Pamatujete si ještě tu óbr kauzu, kdy si dopravní policie převzala atraktivní sportovní BMW i8 a během okamžiku ho nabourala? Záhy dostala nové. To zůstalo vcelku a teď se jim zápůjčka prodlužuje.

Článek

Ještě si zopakujme, co se vlastně stalo. Policie ČR dostala zapůjčené BMW i8 a zhruba za měsíc došlo k velké nehodě. Stala se díky mozkové příhodě policejního řidiče. Daleko větším problémem bylo ale to, kdo seděl na místě spolujezdce. Nebyl to policista, ale podle informací aktuálně.cz šlo o Vladimír Kruliše, zástupce šéfa hradního protokolu, který měl zlomené obě nohy a poraněnou páteř. Byl z toho velký problém pro hrad, který měl problém s komunikací a ani BMW z toho nadšené příliš nebylo. Je vidět, že teď už je všechno v pořádku a spolupráce pokračuje dále. Policie kromě jiného dostala zapůjčené také čistě elektrické BMW i3.

Teď se BMW Group ČR opět dohodla s Policií ČR na prodloužení zapůjčení plug-in hybridního sportovního vozu BMW i8 Coupé. Nově bude tento vůz doplněn o speciální digitální záznamové zařízení RAM-CAM k pořizování videozáznamu dopravní situace. Zároveň plní funkci mobilního úsekového rychloměru pro měření průměrné rychlosti. Automobil zůstane v barvách Policie ČR, takže jej bude možné na silnicích na první pohled rozpoznat. Zápůjčka bude opět na půl roku nebo do završení nájezdu 20 000 kilometrů.

Plug-in hybridní sportovní vůz BMW i8 Coupé je vybaven unikátní technologií pohonu, jež kombinuje přeplňovaný zážehový tříválec pohánějící zadní kola a elektromotor pro pohon kol přední nápravy. Automobil s výkonem 275 kW/374 k je schopný zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,4 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 250 km/h. Kombinovaná spotřeba má hodnotu 1,9 l/100 km. BMW i8 Coupé je schopné ujet až 55 km čistě na elektřinu.

Reklama