Hlavní obsah

Autosalon Frankfurt: Opel odtajnil šestou generaci Corsy, poprvé je i elektrická

Foto: Opel

Opel Corsa-E

Opel odtajnil šestou generaci malého kompaktu Corsa. Jako první přijde elektrická verze, v historii modelu vůbec poprvé. Corsa je mimochodem na trhu od roku 1982 a připsala si na účet 13,6 milionu prodaných vozů.

Článek

Šestá generace Opelu Corsa nejprve dorazí jako ryzí elektromobil. Technické komponenty sdílí s Peugeotem 208 a základem je platforma CMP zamýšlená pro kompaktní modely. Tato platforma je určena jak pro konvenční, tak elektrické motory o maximálním výkonu 100 kW (136 koní).

A přesně tolik najdete pod kapotou historicky první elektrické Corsy-E. Točivý moment má hodnotu 260 newtonmetrů (což by malému autu mělo udělovat slušnou dynamiku), maximální rychlost Opel neuvádí. Už teď ale víme například zrychlení, které z 0 na 100 km/h zabere 8,1 sekundy.

Automobilka uvádí dojezd 330 kilometrů (dle WLTP). Baterie uložené v podlaze mají kapacitu 50 kWh a na 80 procent své kapacity se prý dobijí na rychlé nabíječce za půlhodinu. Nabíjet lze pomocí běžné zástrčky z 230 V sítě nebo pomocí rychlonabíječky. Opel na baterii dává osmiletou záruku.

Odcházející Opel Corsa má následující rozměry: 4021 x 1746 x 1481 mm. Délka zůstala prakticky stejná (4,06 metru). Střecha je blíže k silnici o podstatných 48 mm, ale zároveň se ukotvení sedaček snížilo o 28 mm, takže s nedostatkem prostoru nebudou snad muset bojovat ani vyšší cestující. Ostatní rozměrové parametry u nové generace automobilka zatím neuvedla, stejně jako očekávanou úsporu hmotnosti.

Součástí příplatkové výbavy jsou LED světlomety s technologií Matrix, což v segmentu malých vozů není obvyklé. Uvnitř pak zaujme multimediální systém s připojením na internet; dotykové obrazovky jsou vždy barevné a mají velikost sedm nebo deset palců.

Foto: Opel

Opel Corsa-E nabídne dojezd na jedno nabití kolem 300 kilometrů.

Kromě elektrické verze samozřejmě dorazí i spalovací motory, konkrétně turbodmychadlem přeplňovaná tříválcová dvanáctistovka ve verzích 75 koní (56 KW) a 128 koní (95 kW). Na své si přijdou i milovníci černé pistole, protože dorazí také naftový motor - čtyřválcová patnácistovka o výkonu 100 koní (74 kW).

Opel v řádech týdnů začne s předprodejem elektrické verze. Prodejní cena zatím zveřejněna nebyla, první zájemci se dočkají koncem letošního roku.

HLASUJTE: Vnější vzhled nové Corsy se podle nás hodně povedl, jaký je váš názor?
Nová Corsa vypadá super!
95.1 %
Vůbec se mi nelíbí...
4.9 %
Celkem hlasovalo 1095 čtenářů.
autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.