Hlavní obsah

O této tajné funkci nové Škodovky nepadlo při představení jediné slovo! V koncernu jde přitom o unikát

Foto: Škoda Auto

Výčet výbavových novinek, které nový model Peaq dostává jako první škodovka v historii, by vydal na samostatný článek. Jedna mezi nimi ale chybí. Přitom je dost výrazná.

Článek

Nebýt všímavých tvůrců na sociálních sítích, dost možná by to nikdo ani nezaznamenal. Škoda Peaq prezentovala celou plejádu výbavy, kterou žádný jiný model značky nedostává - výsuvné kliky, MagSafe nabíječky, relaxační sedačky, skládací stolek. Ale třeba i displej umístěný na výšku… nebo ne tak docela?

Několika šikovným kolegům se během světové premiéry Peaqu povedlo přijít na to, že displej je sice standardně umístěný na výšku, ale vcelku snadno jej lze otočit do horizontální polohy. O této možnosti však v tiskové zprávě (ani při prezentaci) nezaznělo jediné slovo.

Přitom jde o šikovnou vychytávku. Při jízdě řada řidičů ocení spíše displej na výšku, kdy s aktivní navigací vidíte více informací o cestě před vámi. Když ale stojíte třeba na nabíječce a chcete si zkrátit čekání filmem nebo videem na YouTube, bude určitě vhodnější „položená“ obrazovka.

Škoda Peaq a všechny její barvy.Video: Škoda Auto

Foto: Škoda Auto

Takto obrazovku uvidíte na všech oficiálních snímcích.

Shodou okolností jsme se při slavnostní premiéře modelu - ještě před odhalením těchto záběrů - zástupců značky na tuto možnost ptali. Tvrdili, že sledují trendy a s myšlenkou pracují, že by ale Peaq něco takového uměl, se už nezmínili. A pravda, točit s obrazovkou (co kdyby náhodou) nás v danou chvíli nenapadlo. Vyzkoušeli jsme alespoň nové magnetické plochy pro nabíjení telefonu:

Žádné jiné auto v celém koncernu přitom něco takového nenabízí, proč se tedy mladoboleslavští nepochlubili? Můžeme jen spekulovat. Přikláníme se k variantě, že multimediální prostředí ještě není na otočení obrazovky připravené a zobrazená data zkrátka zůstanou „na ležato“. A protože jde o první infotainment na systému od Googlu, dost možná se prostě jen musí počkat na řádnou aktualizaci.

Co myslíte vy? A ocenili byste tuto novou funkci v autě? Dejte vědět dole v diskuzi!

Načítám