Hlavní obsah

Nejprodávanější sportovní auto na světě?

Foto: Ford

Ford Mustang

26. 6. 2018

Jestli jste si mysleli, že nejprodávanější sportovní auto na světě bude Mazda MX-5 nebo Toyta GT-86, pak jste vedle jak ta jedle. Je to Ford Mustang! Už třetím rokem v řadě…

Článek

Možná že Ford Mustang nepotkáváte na každém rohu, ale jen vloni se jich po celém světě prodalo 125 809 kusů, z toho přesně 81 866 aut zůstalo v USA, kde se tento model také vyrábí. V Česku patří Fordu Mustang ve třídě sportovních vozů druhá příčka, prodalo se jich u nás 252 kusů. Lepší už bylo jen BMW 4, kterých se prodalo 394 exemplářů. V Evropě se Mustang nejlépe prodává v Německu (5 742), následuje Anglie (2 211) a Francie (942). Zajímavým trhem je pro Mustang i Čína, kde se vloni prodalo 7 125 aut.

Od zahájení prodeje v roce 2015 do prosince 2017 prodal Ford po celém světě již 418 000 Mustangů, nejoblíbenějším provedením je verze GT s pětilitrovým osmiválcem. Vůbec nás nepřekvapí, když se i letos stane Mustang nejprodávanějším sportovním autem, Ford totiž nespí na vavřínech a posílá do Evropy Mustang s aktualizovaným exteriérem, luxusnějším interiérem a novým 12palcovým digitálním přístrojovým štítem. Motor V8 má výkon zvýšený 331 kW, podvozek MagneRide pak nabídne přepínatelné jízdní režimy.

V červnu se navíc začne vyrábět pro evropské trhy speciální edice Mustang Bullitt, která oslavuje 50. výročí legendárního filmu. Ta dostane ještě o 10 kW navíc, nezaměnitelné stylistické prvky a součástí sériové výbavy bude audiosystém B&O PLAY o výkonu 1 000 wattů.

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.