Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Mitsubishi Outlander – V segmentu již tři pětiletky

Foto: Archiv Garáž.cz
7. 11. 2016

Tři generace povedeného crossoveru a více než 1,5 milionu prodaných aut, to už si zaslouží oslavu. A kdo že to dnes slaví? No přece Mitsubishi Outlander, povedené SUV japonské značky.

Článek

V červnu 2001 se světu představilo Mitsubishi Outlander, nový crossover, který měl doplnit skutečný offroad Pajero v nabídce automobilky. Vycházel z konceptu ASX z téhož roku. Čtyřkolka byla volitelná, kdo jí nepotřeboval, koupil si jen verzi s pohonem předních kol a šetřil palivo. V roce 2002 se objevila i verze s přeplňovaným motorem z Lanceru Evo, jen byla oslabená na 240 koní. O rok později vtrhnul Outlander na americký trh, kde nahradil Montero Sport.

Druhá generace zase jako první představila globální architekturu značky. Byla postavená na platformě GS. Základním motorem v Japonsku a na Novém Zélandu byl dvoulitr, zbytek světa měl pod kapotou řadový čtyřválec o objemu 2,4 litrů. Američané se dočkali i třílitrové V6. Druhá generace dosahovala slušných výsledků v nárazových testech, například 4 hvězdiček u EuroNCAP. A na silnicích jí potkáte častěji, protože se po faceliftu převtělila i do Citroënu C-Crosser a Peugeotu 4007.

Dnes je Outlander o 15 let starší a po světě už jezdí 1,5 milionu jeho sourozenců.  Navíc ve své verzi PHEV, která se vyrábí od roku 2012, je celosvětově nejprodávanějším plug-in hybridem. A jelikož zájem o něj neopadá, určitě se dočkáme pokračování této ságy. Jen doufáme, že to bude co nejdříve. Přeci jen současná třetí generace by si již generační obměnu docela zasloužila.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.