Hlavní obsah

Mercedes ovládl 24 hodin Nürburgringu (fotogalerie+video)

O uplynulém víkendu jsme se vydali také na německý Nürburgring, kde se jel již 44. ročník legendárního závodu na 24 hodin. Podívejte se na fotogalerii zachycující nezaměnitelnou atmosféru!

Článek

Závod se nesl v klasickém duchu nevyzpytatelného počasí a boje o umístění až do posledního kola. Startovalo se sice za sucha, ale zhruba po hodině byl závod kvůli počasí dokonce přerušen. Část severní smyčky totiž zasypaly kroupy! Zhruba 50 aut proto uvízla na trati a restart závodu se uskutečnil až v 19:20.

Startovní pole bylo nabité několika vozy kategorie GT3 novými pro letošní sezónu a adeptů na vítězství bylo opravdu mnoho. Nikdo by ale před startem nečekal, jak suverénně si povede Mercedes se svým AMG GT3, který obsadil hned první čtyři pozice! O první místo se bojovalo až do posledního kola mezi týmy Black Falcon a HTP-Motorsport. Nakonec to byl první jmenovaný tým, který se radoval z vítězství, a to se zkušenou posádkou Schneider, Engel, Christodoulou a Metzger.