Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Mazda 6 sedan 2,5: Auto, které prostě chcete mít

Mazda 6 sedan 2,5

15. 10. 2018

Vlajková loď japonské Mazdy se na letošním autosalonu v Ženevě představila už se třetím faceliftem. Nyní se mi jedno z nejkrásnějších aut střední třídy dostalo do rukou. Protože mám Mazdu opravdu rád, je o to obtížnější udělat o ní vyvážený a objektivní test. Jaké jsou její největší klady? A najdou se i nějaké zápory? Dozvíte se ve videu.

Článek

Dopředu říkám, že Mazda 6 je nejenom krásné, ale také velmi povedené auto. Facelift přinesl jenom decentní změny čitelné zejména na přední masce a v interiéru. K dispozici mám nejvýkonnější motor o objemu 2,5 litru, který je spojen výhradně s automatickou převodovkou. Protože tato motorizace byla dlouhodobě nejprodávanější u nás, s novým faceliftem ji bude Mazda nabízet už od druhého výbavového stupně. S omlazením se do nabídky dostala také nová nejvyšší výbava Takumi Plus, která na špici nabídky střídá dosud vrcholnou variantu Revolution Top. Nové jsou rovněž Full LED přední světlomety, pohodlnější sedačky a technici kladli větší důraz na odhlučnění. Což ale nepodařilo dokonale, takže vás i nadále bude cestou doprovázet výraznější aerodynamický hluk, než u konkurence.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.