Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Lamborghini Huracán EVO: Šílený desetiválec a geniální mozek

Video: Jakub Rejlek

31. 1. 2019

První auto, které má inteligentní mozek a dokáže přemýšlet za vás. Předvídá vaše reakce a podle toho upravuje chování. Veškeré dojmy z jízdy naleznete ve videu.

Článek

Placatý supersport Huracán prošel jen faceliftem, ale přitom přináší historické milníky. Je to poprvé v historii značky, kdy Lamborghini nacpalo tolik technologií do faceliftovaného modelu. Huracán EVO má upravenou aerodynamiku, dostalo moderní infotainment, natáčení zadních kol, vektorování točivého momentu a fantastický atmosférický desetiválec z nejlepší varianty Performante. Hlavní novinkou je však inteligentní mozek auta, přezdívaný LDVI (Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata). V laickém překladu jde o počítač, který zpracovává informace z celého auta, ze šestice senzorů, jízdních režimů i výše popsaných novinek, a podle toho se snaží auto nastavit tak, aby se co nejlépe chovalo, ať už při poklidném cestování po městě nebo při brutálně rychlé jízdě na okruhu. Jak tohle funguje, vyzkoušel Jakub Rejlek na okruhu formule 1 v Bahrajnu. Podívejte se na video.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.