Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Drift death race: Mraky spálené gumy v Hradci Králové

Foto: Archiv Garáž.cz
24. 5. 2016

Jestli máte chuť zažít pořádný automobilový adrenalin, musíte se vydat na CzechRing u Hradce Králové, kde se jezdí driftovací závody. V čem tkví jejich výjimečnost? V náletech proti betonovým zábranám. Tahle akce stojí opravdu za to.

Článek

Czechring je relativně novým okruhem u Hradce Králové, který hostí především různé autoshow, rallyshow a tuningové srazy, ale i neautové akce. Je zajímavou kombinací okruhu a letištní plochy, především jde o okruh atraktivní pro diváky. V případě driftů jde o tradiční koncepce trati, jezdecky i divácky oblíbené „nalétávání na zeď“ v poslední zatáčce, kde dochází k dramatickým situacím a někdy i craschům. 

Foto: Archiv Garáž.cz

Akce Street (i)legal Drift Death Race & Tuning Festival, jak zní její oficiální název, se konala už po čtvrté a bohatý program skrz všechny dny, který obsahoval charitativní akce - sbírka pro děti z dětských domovů, driftérské exhibice  kolem vozíčkářů, doprovodné závody a soutěže v tuningu, letecké exhibice, večerní koncerty, sobotní ohňostroj a noční drift show, přilákal velké množství návštěvníků. 

Foto: Archiv Garáž.cz

V letošním roce se na třídenní akci sešla třicítka jezdců z ČR, Slovenska a Polska. Většina, až na Skyline R34 a přestavěný Ford, využívala techniku od automobilky BMW. Většinou šlo o modely trojkové a pětkové řady a jednu sedmičku, v podobě generací E30 a E36, ale i E92, E34 a opulentní E32. Na trati se ukázali začínající jezdci na méně výkonných strojích a s minimem zkušeností, doplněné o několik zavedených jmen tuzemské drift scény – Jan (Nissan R34 RB28DETT - 550+ koní) a Marcel Balážovi (BMW E36 RB25DET - 380 koní), Michal Reichert (BMW E92 3,0turbo - 850 koní) a Michal Vychodil (BMW E36 V8 286 koní). Driftovací závod začal sobotní kvalifikací, na kterou navazovaly vyřazovací tandemové jízdy. Vítězem se stal Michal Reichert před Michalem Vychodilem. 

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.