Hlavní obsah

Citroën Type H – Postavte si svého vlastního veterána

Foto: Archiv Garáž.cz
5. 4. 2017

Jste hipster co potřebuje stylovou dodávku, ale na údržbu veterána nemáte čas a prostředky? Možná je tu řešení. S tímhle bodykitem totiž proměníte moderní Jumper na reinkarnaci slavného modelu H, který má stylu na rozdávání dodnes.

Článek

Citroën H se vyráběl od roku 1947 do roku 1971. Se svou karoserií z vlnitého plechu a hranatými tvary se proplétal francouzskými filmy a uvízl nám v paměti. Třeba jako stylové pojízdné občerstvení na automobilové slavnosti Legendy vypadal senzačně. Jenže ne každý má nervy a chuť udržovat doma staré auto, zvláště když má vydělávat jemu a ne sobě na servis. Teď je tu ale řešení.

Foto: Archiv Garáž.cz

Dvojice automobilových vývojářů Fabrizio Caselani a David Obendorfer se rozhodli tuto legendu částečně vzkřísit. Ostatně originální dodávka H slaví letos sedmdesátileté výročí. Dvojice se proto rozhodla převést jej do jednadvacátého století a nabídla přestavbový kit pro aktuální Citroën Jumper.

Foto: Archiv Garáž.cz

Ten na první pohled odkazuje na původní model. Má užší kapotu s velkou horizontální maskou a vystouplými kulatými světlomety a také nezaměnitelné boční vlnění. Části budou použitelné na všechny typy Jumperu ve všech rozvorech a výškách střechy. Je tak jedno, zda sadou vylepšíte svou dodávku, minibus, obytné auto nebo třeba valník. Celkem vznikne pouze 70 sad, které firma FC Automobili vyrobí v Itálii.

Foto: Archiv Garáž.cz

Reklama