Hlavní obsah

Čtyřkolku nebo zadokolku? Supersedan od Mercedesu umí obojí

26. 12. 2017

Mysleli jste si, že AMG GT R je to nejlepší od Mercedesu? Vůbec ne, v letošním roce jsme si vyzkoušeli na pohled obyčejný sedan E, který má ve sportovní variantě ještě větší výkon, než zelené kupé z Nürburgringu. Je to šílenec!

Článek

Když Mercedes ohlásil příchod nové generace sedanu E, vypadalo to opět na příjemný luxusní sedan pro starší klientelu. Tedy pouze do té doby, než se ukázala nejlepší verze E63 S 4MATIC+, která kromě výkonu 612 koní přináší i nový systém pohonu všech kol. Tohle auto se umí v okamžiku proměnit ze čtyřkolky v zábavnou driftující zadokolku s extrémním přebytkem výkonu.

Proto jsme ji vzali na letiště, připravili pro ni takové cvičení a chtěli vědět, jak tento nový systém, který jehož obdobu kromě jiného bude mít i nejnovější BMW M5, funguje. A můžeme vám říct, že tenhle Mercedes je opravdu hodně divoký a na jeho zkrocení potřebujete pořádně silné ruce a také pořádně velké "koule"!

Mercedes-AMG GT R

Ano, sedan je sice nejvýkonnější, ale tím jízdně nejzajímavějším je přesto zelené peklo, tedy kupé AMG GT R. Zadokolka, která přináší obrovskou porci motorsportu na běžné silnice. My jsme ji vyzkoušeli jak na okreskách, tak i na mosteckém okruhu a šlo jí to hodně dobře. Podívejte se na čtvrtý díl první série pořadu Garáž, ve kterém tohle kupé účinkovalo!

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama