Hlavní obsah

Amalgam představuje zmenšeniny legendárních aut z Le Mans

Foto: Amalgam

Výrobce nejkrásnějších sběratelských modelů představuje novou kolekci, kterou vzdává hold nejslavnějším závodním autům ze čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Detailně zpracované zmenšeniny vypadají jako skutečná auta a jsou postrachem pro peněženky bohatých sběratelů.

Článek

Sběratelské modely od Amalgamu jsou jako umělecká díla, protože tento výrobce s pečlivým zaměřením na sebemenší detaily vytváří dokonalé zmenšeniny slavných aut, nerozeznatelné od reálných předloh. Nabídka Amalgamu se nyní rozrůstá o další modely díky novému partnerství s Automobile Club de l'Ouest, pořadatelským orgánem závodu 24 hodin Le Mans. Cílem spojení je vznik modelů ikonických aut z historie legendární čtyřiadvacetihodinovky.

Amalgam představuje kolekci Le Mans Racing Legends s nejvýznamnějšími závodními auty za přibližně stoletou historii nejslavnější čtyřiadvacetihodinovky na světě. Sběratelé se tak mohou těšit na závodní vozy značek jako Audi, Aston Martin, Bugatti, Ferrari, Ford, Jaguar, McLaren nebo Porsche a jejich zpracování bude na nejvyšší úrovni, jak tomu u Amalgamu bývá zvykem.

Foto: Amalgam

Zpracování a detaily modelů od Amalgamu jsou doslova fascinující

Úroveň detailů je na modelech tohoto výrobce až fascinující, protože na oficiálních studiových fotkách vypadají jako skutečná auta. Některé modely, jako je například Porsche 917, navíc vzniknou v „pozávodních“ verzích se zašpiněnou a lehce poškozenou karoserií. K dalším ikonickým autům pro tuto modelovou řadu patří Bugatti 57G „Tank“, Ferrari 250 LM, McLaren F1 GTR, Porsche 918 Hybrid a další.

Nové partnerství také připravuje trh pro budoucí spolupráci, která je hrozbou pro peněženky bohatých sběratelů špičkových modelů. Zmenšeniny od Amalgamu nejsou levné a ceny za modely v měřítku 1:8 se pohybují okolo 325 000 Kč. Za tyto peníze můžete koupit jedno z nejlevnějších nových aut nebo slušnou ojetinu. Prodejní ceny menších a méně propracovaných modelů v měřítku 1:18 se pak pohybují okolo 18 000 korun.

Nejnovější spolupráce s Automobile Club de l'Ouest není v současnosti jediným partnerstvím Amalgamu. V letošním roce tento výrobce modelů podepsal spolupráci také s Formulí 1 a uzavřel 20leté partnerství s Ferrari, aby zákazníci automobilky mohli získat odpovídající zmenšeninu svého nového hřebce z Maranella.

Reklama

Související témata: