Hlavní obsah

Best of Britain aneb sraz britských gentlemanů v Dubči

Foto: Archiv redakce
14. 5. 2017

Pokud jste chtěli vidět to nejlepší z britské produkce a k tomu pár zajímavých youngtimerů navíc, určitě vám neměl uniknout sraz v Dubči, kde se konal už 4. ročník srazu Bentley a Rolls-Royce. A i letos se bylo na co koukat.

Článek

Čtvrtý ročník srazu britské automobilové smetánky jsem se vydal prozkoumat na vlastní oči. Na srazu automobilů Rolls-Royce a Bentley jsem ještě nebyl, a protože poslední dobou právě k britským autům tíhnu, dost mě možnost vidět své oblíbence nadchla. Ostatně, jak se mi líbil Silver Shadow, to jste si mohli přečíst nedávno.

Foto: Archiv redakce

Tady jsem hned u vchodu zaplesal. Stačilo oběhnout historický autobus Škoda 706 RTO, se kterým se mohli zájemci nechat svézt, a už tam stál první stříbrný stín. Tenhle byl opravdu unikátní, je to nejdelší Rolls-Royce na světě, má tři nápravy. Další standardně prodloužený kus stál vedle něj, naproti nim už byla Silver Shadowů a novějších Silver Spiritů celá řádka po boku svých betnleyovských dvojčat. Pokochat jste se ale mohli i kabrioletem Corniche.

Foto: Archiv redakce

Pak zbývalo vydat se vpravo k expozici nových kousků (Phantom, Ghost, Wraith, ale třeba také Silver Seraph nebo Bentley Continental), nebo vlevo kolem Silver Cloudu mezi ostatní veterány. První nebritským klenotem byla americká dvojice Pontiac Firebird Trans Am Turbo a Cadillac Eldorado Convertible, následovalo Porsche 911 Targa, Ferrari Testarossa, Maserati Quattroporte (bohužel v naftové verzi) a Chevrolet Camaro.

Foto: Archiv redakce

Za říčkou protékající areálem stál stařičký Renault po boku Austinu-Healey 3000, naproti nim začínala pestrá různorodá výstavka všeho možného – namátkou Trabant 601, VW T3 Transporter, Lincoln Town Car, Simca Aronde, MGF a MGB, Chevrolet Corvette, Fiat 500 nebo Buick Riviera. Dále si na své přišli i fandové německého automobilového průmyslu – na palouku stál válečný Steyr a skupinka BMW s modely Z1, 3 E21, 8, M3 E36 a M5 E34. Staré dobré tvary trochu narušovalo moderní i8 a nová M4. Protější palouk opanovaly dvě klasická Mini, která skryla výhled na Triumph Acclaim, Audi 80 Cabrio a Audi V8 Quattro.

Foto: Archiv redakce

Pak se cestička stáčela kolem dalších britských klasik. Tady panovaly Jaguary všech možných verzí včetně sportovních XJR a XJS. Já byl ale trochu vedle z krásného sportovního XKE. Sekundoval jim i starý Land Rover, který měl o pár kroků dál bratříčka Defendera 110. V areálu bylo i příjemné občerstvení a dětský koutek pro malé unuděnce. Na akci nechyběl doprovodný program, ale při vší úctě k motokrosovému vystoupení, já asi budu vždycky radši koukat jen tak na auta.

Foto:  Mikka

autowebAUTOWEBaUtOwEb