Renault všechny nadšence do aut i do řízení potěšil zprávou, že chce na trh vrátit značku Alpine a udělal to skvěle. Pro velkolepý návrat použil nejznámější model A110 a připravil jeho moderní podobu, bez jakýchkoliv kompromisů. Lehké sportovní kupé udrželo hmotnost na uzdě a váží okolo 1000 kg, má motor před zadní nápravou a pohon zadních kol. Tohle vypadá na jednu velikou zábavnou párty za volantem. 

Alpine A110 má také úžasný design, který dokázal velmi dobře skloubit moderní a retro tvary, takže v novince najdete velký odkaz na první A110. Pro pohon byl použit nový přeplňovaný čtyřválec 1,8 litru, který se objeví také v nové generaci modelu Mégane RS. Zatím nabízí výkon 250 koní, silnější verze by měla přinést koní 270 a v budoucnu bychom se mohli dočkat ostřejší verze s výkonem 300 koní. Motor je kombinován s dvouspojkovou převodovkou. 

Jak se rozjela mezinárodní prezentace, tak se začaly také objevovat první fotky a videa. Jeden z francouzských novinářů připravil onboardové video z okruhu, kde ukazuje, jaká je s Alpine A110 zábava. A opravdu je vidět, jak má auto chuť jezdit bokem, jak skvěle zatáčí a už v nájezdů se stáčí zadek do smyku. Jediné, co se nám nelíbí, je až příliš umělý zvuk. Podívat se zároveň můžete na zrychlení z 0 na 200 km/h.