Jaký je v tom háček? No abyste mohli jezdit, musíte ty peníze nějak vydělat. Synkové miliardářů to mají jednoduché, vytasí peníze a mohou od rána do večera trápit nové poršáky, ale ti ostatní musí v mezičase vydělávat peníze a měsíční předplatné jim protéká mezi prstama. Kéž by tak bylo víc času na ježdění... ano, problémy prvního světa, dámy a pánové. Porsche mimochodem není první, kdo podobnou službu nabízí - Book by Cadillac funguje už nějaký ten pátek v New Yorku a nabízí totéž v bleděmodrém. Zaplatíte měsíční předplatné, vyberete si toho správného Cadillaca pro danou příležitost (v nabídce jsou i sportovní modely ATS-V a CTS-V) a služba vám vůz přistaví před dům a sama si ho pak vyzvedne, až ho nebudete potřebovat, nebo ho budete chtít směnit za jiný vůz.

Porsche nabídne totéž, přičemž počítat můžete s veškerým pojištěním a poplatky, neomezeným nájezdem a jen drobnými omezeními - velmi pravděpodobně nebudete moci s takovým vozem jezdit na Nordschleife apod. Vlastně ani nesmíte, protože služba se zatím bude týkat jen lidí v Atlantě, přičemž s vozem se můžete pohybovat po celých Státech. Za dva tisíce dolarů měsíčně máte na výběr z osmi modelů, včetně sportovnějšího Caymana S nebo Macana, prostě takový ten základ (balíček se jmenuje Launch) pro ty, kdo s Porsche teprve začínají. Pokročilejší balíček Accelerate nabídne i 911 Carrera S, Panameru 4S nebo Cayenne S E-Hybrid. Celkem jde o 22 různých vozů, přičemž ty největší pecky jako 911 Carrera Turbo nebo GT3 samozřejmě chybí, to byste museli zaplatit mnohem víc než mrzkých 3000 dolarů měsíčně.

Přijde vám to absurdní? Služba je samozřejmě cílena na movitější zákazníky, ostatně vozy Porsche nejsou běžná spotřebka. Za cca 70 tisíc korun při dnešním kurzu můžete denně jezdit s Porsche a dokonce je střídat jako ponožky podle potřeby. Chcete se přes týden bavit a o víkendu odvézt rodinu k moři? Volte Carreru S a v pátek ji vyměňte za Cayenne nebo Panameru. Takovou flexibilitu vám operační leasing nikdy nenabídne, a tady navíc můžete měsíční předplatné kdykoliv zrušit, nebo změnit to lepší za základní, když budete chtít trochu ušetřit. Zatím jde jen o zkušební projekty, ale kdo by si nedovedl takovou službu představit s obyčejnějšími vozy? Předplacené auto, které můžete neomezeně používat a případně i vyměnit za lepší, když si měsíčně trochu připlatíte? S jistotou toho, že vždy řídíte aktuální model, který vám v případě poruchy bez řečí vymění za nový? Při správné ceně by se na takovou péči jistě nechalo dost lidí přemluvit, ostatně podobné nabídky dnes už existují např. u mobilů, televizí a další spotřební elektroniky.

Co vy na to? Dokázali byste si představit, že si auto jenom pronajímáte? Napište nám do komentářů, jestli se vám nabídka Porsche zamlouvá.