Každé dva měsíce se na trhu objevuje nové číslo nejlepšího motoristckého magazínu na českém trhu. Jde o ryze český automobilový časopis, který věnuje většinu své pozornosti sportovním vozům, automobilové historii, luxusním speciálům, zajímavým strojům a také motorsportu. Nové číslo, které se minulý týden dostalo na trh, slibuje opravdu něco speciálního z mnoha pohledů. Především pokud vás baví sportovní a supersportovní vozy, těch je nový Faster magazine plný. 

Titulku a největší počet stránek dostalo zelené peklo, tedy model Mercedes-AMG GT R, který byl na legendární serverní smyčce okruhu Nürburgringu vyvíjen. V současnosti je to to nejlepší, co sportovní oddělení automobilky Mercedes umí nabídnout. A popravdě, není to peklo, je to doslova svině. Tento expresivní název jsme zvolili záměrně, protože právě v letošním roce AMG oslavuje 50 výročí svého vzniku a prvním autem, které tuhle společnost proslavilo, byla Rotte Sau - rudá svině, závodní speciál vycházející z modelu Mercedes-Benz 300SEL. Přes noc se stala legendou a proslavila AMG, které se následně stalo oficiálním úpravcem automobilky Mercedes-Benz. AMG GT R je stejně šílené, extrémní a okouzlující zároveň. Má největší míru motorsportové atmosféry a stavěl ho stejný tým lidí, který postavil závodní AMG GT3! My jsme ho protáhli okreskama a také závodním okruhem v Mostě. 

Po rozsáhlém materiálu s rychlým Mercedesem si můžete oddechnout u vyloženě odpočinkových materiálů. Je jich hned několik. Dozvíte se o příběhu vzniku sportovní Mazdy Cosmo s Wankelovým motorem, o jednom nadšeném českém drifterovi, který doma na koleně postavil auto a vyrazil s ním na závody. Za méně než dva roky se z něho stal špičkový profík, který se slabším BMW poráží jezdce s drahou a kvalitnější technikou. Představíme vám poslední pravou britskou limuzínu Bentley Mulsanne a vyzkoušeli jsme pro vás, jestli se jedno sportovní SUV hodí na roadtripy do rakouských Alp. 

Pak se můžete podívat na to, jak vypadá italská automobilová dokonalost. Do naší země se totiž dostala první Huayra. Hypersportovní Pagani, které stojí několik desítek milionů. Tohle auto jste mohli mimo jiné vidět i na letošních Legendách a musíme uznat, že je to neskutečný masakr. Huayra je postavena jen z těch nejlepších materiálů, má neskutečné dílenské zpracování a jede jako šílená. Vidět ji naživo je nepopsatelný zážitek. Odteď už bude schovaná v soukromé sbírce mezi desítkou cenných Ferrari. 

Ani v nejnovějším čísle Faster magazine jsme nezapomněli na motorsport, který přímo milujeme. Byli jsme se podívat na maďarském Hungaroringu na to, jak si Petr Fulín vede v evropském šampionátu cestovních vozů a také na Hockenheimringu, kde se jel první podnik letošní sezóny šampionátu DTM. Viděli jsme, jak vypadá zázemí automobilky BMW a musíme uznat, že nejsledovanější německá závodní série se stává zase znovu oblíbenou. 

Nové číslo Faster magazine můžete sehnat po celé České republice, nejlépe pak v sítích čerpacích stanic Mol, Shell, Benzina nebo OMV. Pokud se pohybujete spíše v okolí nákupních center, tak se pak můžete obrátit na novinové prodejny značek Geco, Inmedio či Relay. Nejjednodušší způsob, jak se dostat k časopisu Faster magazine, je pak přes předplatné a firmu Send, která ho zajišťuje. Stačí si ho jednoduše objednat na tomto odkazu