Druhá generace VW Touareg je na trhu už osm let. Netrpělivě se tedy očekává nástupce. Ten by měl ovšem pod kapotu dostat hybridní a plug-in hybridní pohon, a tak je otázkou, zda bude nový model stejně syrový jako předchůdce. Proto jsme vzali současného Touarega na rozlučkovou vyjížďku a velmi detailně ho prověřili v terénu.

Právě schopnosti mimo zpevněnou vozovku z něj udělaly velmi oblíbené auto. Touareg totiž není jenom velké a luxusní SUV, ale dokáže skvěle zkombinovat exceletní pohodlí na silnicích s výbornými vlastnostmi v terénu. Díky paketu Terrain-Tech se jeho off roadové schopnosti ještě zlepší a dokáže zvýšit světlou výšku až na 30 cm. Jediný v současnosti dodávaný motor je třílitrová naftová V6 s výkonem 262 koní - což bohatě stačí. Navíc jeho zátah je okamžitý, silný a hutný. Celé auto tedy působí jako sametový tank. Více uvidíte ve videu.

Zároveň tento video test můžete brát nejen jako rozloučení, ale zároveň i doporučení. Kvůli očekávané nové třetí generaci totiž jeho pořizovací cena podstatně klesla a naštěstí zůstala ta syrovost, odolnost a síla.