Líbivé kupé 110R se pravidelně umísťuje na předních příčkách v anketách o nejkrásnější auto české historie. Ovšem nevznikalo vůbec jednoduše. V šestém díle pořadu GARÁŽ jsme se projeli jedním z prvních prototypů, který má na sobě řadu odlišných detailů. Toto auto ovšem není vyjímečné jenom svou netradiční barvou (modrá metalíza), ale hlavně rodným listem. Jedná se totiž o konkrétní kus, který byl po ukončení testování zabalen do dřevěné krabice a ještě s jedním "eRkem" zaslán jako dar do SSSR tehdejšímu generálnímu tajemníkovi Leonidu Brežněvovi. 

Brežněv sice auta sbíral, ovšem paradoxně miloval hlavně americké stroje. Sportovním kupátkem z Československa tedy opovrhl a pracovními mladoboleslavské Škodovky musely obě své chlouby pod přísným utajením dostat z Moskvy zpět do republiky. Auto je nyní v dobrých rukou. Prošlo důkladnou renovací a jeho současná cena stoupá do astrnomických výšin. Jak ale jezdí? Vrátili jsme se do sedmdesátých let a tuto nádhernou raritku na Vaše prážní otestovali.

Šestý díl motoristické show GARÁŽ přináší i netradiční test jednoho z nejmenších autíček na světě. Německou automobilku BMW totiž v poválečné historii zachránilo malé vozítko s názvem Isetta. Současná poptávka zákazníků v automobilovém průmyslu volá po stále větší univerzálnosti. Králem mezi sportovními a zároveň praktickými auty je Seat Leon Cupra. S nadšením jsme tedy vyzkoušeli verzi po faceliftu, která dosáhla na tři sta koní. Výběr mezi malými městskými auty nemusí začínat a končit u Fabie. Srovnali jsme pro Vás dvě východní květinky. Japonskou Mazdu 2 a Korejskou novinku Kia Rio.