Je to neskutečný pocit, když dostanete možnost usednout za volant extrémně drahého, ale především vzácného vozu. Navíc když se před vyjetím dozvíte, že je jediným exemplářem v muzeu automobilky Porsche a jeho hodnota převyšuje 5 milionů dolarů. I přesto jsem se rozhodl usednout za velký kostěný volant, který 14 dní přede mnou svíral v ruce bývalý pilot formule 1 Mark Webber. 

Porsche 718 se na veřejnosti ukázalo na konci padesátých let a šlo o nástupce neméně legendárního vozu Porsche 550 Spyder, ve kterém se zabil herec James Dean. V obou případech jde o malý lehký roadster s atmosférickým čtyřválcem uloženým před zadní nápravou. Nastupující 718 dostala kratší rozvor a také novou karosérii, pod kapotou byl motor o objemu 1,5 litru s výkonem okolo 144 koní. 

V roce 1960 přišla druhá varianta s označením RS 60, která dostala větší čelní sklo a také motor s objemem zvýšeným na 1,6 litru. Tady se výkon posunul na 160 koní a tím pádem dosahoval vůz vyšší rychlosti. My jsme v našem pořadu Garáž vyzkoušeli i nejnovějšího zástupce malých otevřených vozů s motorem umístěným před zadní nápravou. Právě model Boxster dostal nově označení 718, čímž má návázat na čtyřválcovou historii automobilky. Roadster totiž dostal také nový čtyřválcový motor přeplňovaný turbodmychadlem. Podařilo se automobilce Porsche navázat na historii padesátých a šedesátých let? Nezapomeňte také na náš první díl pořadu Garáž, kde jsme po motokrosové trati prohnali Ladu Nivu!