Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Temnější než noc: Toyota představila auta pro černokněžníky

Foto: Toyota

Temná auta značky Toyota mají nové členy (zleva) Tacoma, Tundra a Sequoia

15. 2. 2020

Temné věci se nedějí jen v hororových filmech, ale také v automobilovém průmyslu. Důkazem toho je japonská Toyota, která představila pro severoamerický trh další tři speciální edice temnější než noc sama. Čím vším je specifická Tacoma, Tundra a Sequoia pro černokněžníky?

Článek

Chicagský autosalon byl plný novinek a japonská Toyota u toho nechyběla. Značka má v zemi silné postavení, proto si může dovolit hýřit limitovanými edicemi. Jedna z nich se jmenuje Nightshade a je typická temným provedením.

Nejnovějšími přírůstky do temné rodiny Toyoty jsou modely Tacoma, Tundra a Sequoia s pohonem zadních, nebo všech čtyř kol, postavené jako speciální výbavové stupně. Všechna tři auta mají tmavě chromovou masku, černé kryty zrcátek, černé kliky dveří a temně černá kožená sedadla.

Foto: Toyota

Toyota Sequoia Nightshade je temné SUV vhodné třeba pro Batmana

Toyota nainstalovala na Tacomu 18palcová litá kola nazvaná Dark Smoke (temný kouř), černou koncovku výfuku, černé rámečky okolo mlhovek a černou masku s logem. Větší pick-up Tundra dostal 20palcové černé disky, černé doplňky na karoserii, tmavé spodní mřížky masky a také černé rámečky okolo předních mlhovek.

Foto: Toyota

Toyota Tacoma Nightshade je pick-upem střední velikosti, který je rozměrově podobný Nissanu Navara

Ačkoli se může zdát, že Toyota vidí své modely černě, není to úplně pravda. V rámci lakování se můžete těšit také na půlnoční černou metalízu nebo magneticky šedou metalízu, přičemž Tacoma a Tundra jsou dispozici ještě v perlově bílé, Tundra v super bílé barvě a SUV Sequoia v divoké perlové.

Foto: Toyota

Tundru zdobí černé doplňky, například kliky nebo kola

Automobilka prozatím nezveřejnila ceny, ovšem je jasné, že pick-up Tundra bude omezen počtem 5 000 kusů, zatímco Sequoia počtem 2 500 kusů. Nutno dodat, že v rámci motorizací můžeme očekávat zážehové šestiválce a osmiválce, žádné hybridy nebo tříválcové vysavače.

Foto: Toyota

Součástí edice Nightshade jsou také černé kožené sedačky

Dva pick-upy a jedno SUV se tedy přidají do černokněžnické rodiny k sedanu Camry, Corolla, modelu Corolla hatchback, MPV Sienna a off-roadu 4Runner.

Pro zajímavost - pokud si název přeložíte do češtiny, zjistíte, že Nightshade je výraz pro zeleninu čeledi lilkovité. Což ten temný styl trochu kazí. Ale stejně jsou to krásné stroje.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.