Hlavní obsah

Škoda Mountiaq – Kodiaq jako pick-up postavený studenty

Foto: Škoda Auto
3. 6. 2019

Studenti Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto museli znovu v praxi dokázat, co se ve školní lavici naučili. A koncept Mountiaq, pick-up postavený na bázi SUV Kodiaq, dokázali postavit tak precizně, že vypadá, že by klidně mohl hned sjíždět z výrobní linky. Škoda, že na to nedojde…

Článek

Vzpomínáte si ještě na Felicii Fun? Nepřehlédnutelný žlutý pick-up s vytuněným designem a vyklápěcími zadními sedadly byl perfektně připravený pro jízdu s kamarády a surfovacími prkny na pláž – čili něco, co Češi dělají prakticky pořád. Felicia Fun vypadala jako koncept, který začali omylem vyrábět, a pohříchu šlo o jediný úlet, který si jinak velmi rozumná Škoda za posledních několik dekád dovolila. Teď po letech se na ni rozhodli navázat studenti Škoda Auto…

Foto: Škoda Auto

Škoda Felicia Fun byl úžasný úlet

A výsledek jejich práce strčí Felicii Fun hravě do kapsy! Základem se tentokrát stalo oblíbené SUV Kodiaq, které přišlo o střechu a zadní sedadla i s kufrem. Místo nich najdeme velkou ložnou plochu s ochranným rámem, vyklápěcím zadním čelem, praktickými přihrádkami pod podlahou a záchytnými sítěmi na menší předměty.

Z kabiny tak zůstala jen její přední část se sériovou palubní deskou a anatomickými sedadly řidiče a spolujezdce (s kontrastním prošíváním a logem Mountiaq) doplněné prvky sladěnými s barvou karoserie – speciální oranžovou Sunset, kterou si namíchali sami studenti.

Také vyztužili šasi, přizvedli podvozek a auto postavili na 17palcová kola Rockstar II se speciálními terénními pneumatikami, takže má teď světlou výšku solidních 29 centimetrů; terénu se tedy vážně bát nemusí. I proto má sadu přídavných světel (osvětlený je i motorový prostor nebo ložná plocha), šnorchl sání a na přídi elektrický naviják, které se při odvážných off-roadových dobrodružstvích vážně neztratí. O pohon se stará sériový 2,0 TSI s výkonem 190 koní, který roztáčí všechna čtyři kola.

Příprava konceptu Škoda Mountiaq

Celá práce spolkla 35 žákům (s podporou kantorů i odborníků přímo z továrny) více než 2 000 odpracovaných hodin, což s ohledem na rozsah prací a preciznost provedení naprosto chápeme. Tento (v pořadí již šestý) studentský koncept je sice plně funkční, ale slouží pouze k demonstraci schopností absolventů Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto. A pokud by hodnocení bylo na nás, studenti by prospěli s vyznamenáním. Mountiaq totiž vypadá tak profesionálně, že kdyby se ho Škoda rozhodla ze dne na den vyrábět, byli bychom rozhodně pro!

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.