Hlavní obsah

Pořiďte si pancéřované Ferrari 458 Speciale!

Foto: AddArmor

Vypadá jako standardní Speciale, a dokonce tak i jede. Odolá ale i ráži 0.44 Magnum

6. 1. 2021

Střela vystřelená ze samopalu letí rychlostí 2 500 km/h, takže i když pojedete ve svém Ferrari rychlostí 300 km/h, tak vás prostě dožene. Jenže když pojedete v tomto Ferrari 458 Speciale, jen to pořádně práskne. Je totiž pancéřované!

Článek

Společnost, která představila toto obyčejně vypadající Ferrari 458 Speciale, se jmenuje AddArmor a pancéřovaná auta jsou pro ni denní chlebem. V jejím vedení jsou váleční veteráni a specialisté na bojové operace a jejich mottem je: „Uděláme z vašeho auta bezpečné místo.“

V portfoliu jejich realizací najdete dodávky, velká SUV a třeba i Audi RS7, ale uznejte sami, že pancéřované Ferrari je skutečný unikát! Je sice pravda, že 458 Speciale nenabízí tolik prostoru pro vojáky a jejich výzbroj a tajní agenti by v něm nebyli úplně nenápadní, ale ani jedna z těchto věcí nemá vliv na funkčnost. Majitel si nechal udělat balistickou obranu na úrovni B4, takže sice neodolá palbě z těžkého kulometu, ale když po vás bude někdo střílet ze samopalu nebo 0,44 Magnum, tak mu můžete napřed zamávat a teprve pak odjet.

Aby tohle Ferrari bylo sice bezpečné, ale zároveň nepřišlo o svoje sportovní schopnosti, byl k jeho konstrukci použitý speciální pancíř, který je podle AddArmor desetkrát silnější než běžná balistická ocel, ale váží o šedesát procent méně. Ve skutečnosti je tohle Ferrari těžší o pouhých sedmdesát kilogramů než běžná Speciale. Ale pozor, svou roli v tom hraje taky spousta karbonu navíc a svoje udělá i speciální výfuk. Ten jako bonus přidává dalších čtyřicet koní, takže tahle 458 Speciale nepřichází o nic ze své rychlosti.

Samozřejmě, že nikdo (snad) nebude v obrněném Ferrari hledat plnohodnotnou náhradu obrněného transportéru. Ve skutečnosti jde spíš o výjimečnou ochranu před pokusy o krádež. A hlavně je to showcar, samozřejmě.

AddArmor totiž neopomíjí zmínit, že úplně stejnou ochranu může nabídnout jakémukoli exotickému nebo i standardnímu vozu jako balíček Anti-Intrusion a všechny úpravy jsou vratné, takže můžete později auto uvést do původního stavu. Cena balíčku Anti-Intrusion začíná na 28 000 dolarech, tedy na nějakých 600 000 Kč.

Reklama

Související témata: