Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Nová Škoda Octavia se odhaluje na prvních skicách

Foto: Škoda Auto
17. 10. 2019

Nová Octavia, netrpělivě očekávaný bestseller značky Škoda, pomalu začíná odkrývat závoj tajemství. Ještě před oficiální premiérou nám Škoda ukázala první skici, které ukazují její design v plné, i když trochu stylizované kráse. Ale už podle nich to vypadá, že se máme hodně na co těšit!

Článek

60. narozeniny modelu Octavia slaví Škodovka premiérou čtvrté generace svého nejprodávanějšího modelu. Než se poprvé naživo ukáže veřejnosti, můžete si ji v klidu prohlédnout na oficiálních skicách verze liftback.

Jak už jsme říkali u fotek prototypu, které jsme vám ukázali na začátku října, design se hodně přiblíží většímu Superbu. Octavia na délku o trochu povyroste a její silueta se elegantně protáhne.

Příď je hodně inspirovaná modelem Scala – má její výrazně tvarovanou masku a trojúhelníková světla s LED technikou, byť v tenčím provedení. Novinkou je zakousnutí lakované části nárazníku pod maskou do otvoru sání ve spodní části nárazníku. Mlhovky pak tvarově i umístěním připomínají ty z faceliftovaného Superbu.

Foto: Škoda Auto

Profil hodně připomíná Superb, příď se zase inspirovala u Scaly

Na bocích je pak jasně patrná vysoká linie „ramen“, které Octavii opticky rozšiřují a dodávají jí sebejistý postoj. Napnuté plochy s vystouplými blatníky zase vytvářejí dynamický dojem, i když auto stojí.

Ostře řezaná záď pak část inspirace našla u modelu Kodiaq – všimněte si negativního sklonu části pod odtrhovou hranou a tvaru tenkých zadních světel, která prořezávají víko zavazadlového prostoru.

Foto: Škoda Auto

Záď místo loga nese nový nápis ŠKODA

A to je prozatím vše, co vám o designu můžeme říci. Ještě doplňme, že základy podoby nové Octavie vytvářel ještě Jozef Kabaň před svým odchodem, finální tvář jí dal jeho nástupce Oliver Stefani.

Nová Octavia se oficiálně představí 11. listopadu ve Veletržním paláci, kde by měla být k vidění jak karosářská verze liftback, tak i kombi. Oproti zvyklostem se však kombi začne vyrábět dříve (na konci letošního listopadu), liftback začne sjíždět z výrobní linky až v březnu příštího roku.

Ještě předtím nám však Škoda bezpochyby ukáže podobu interiéru nové Octavie (nejspíš také formou designových skic) a hlavně my vám již 29. října přineseme rozsáhlou reportáž z první jízdy s prototypy – dozvíte se tak, co všechno nová Octavia přinese a jak bude jezdit. Těšte se!

Jak se vám líbí nová Škoda Octavia?
Vypadá skvěle
43,7 %
Nijak mě nezaujala
5,9 %
Moc se nepovedla
3,1 %
Uvidíme až naživo
47,3 %
Celkem hlasovalo 14372 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek